Gdzie jest lato? Pogoda w weekend negatywnie nas zaskoczy. Plażowicze nie będą zadowoleni

Gdzie jest lato? Pogoda w weekend negatywnie nas zaskoczy. Plażowicze nie będą zadowoleni
Pixabay.com

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 997 hPa i będzie wolno spadać.

 

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami, głównie na południu, burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm na południu i południowym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 24 st.C; chłodniej na Suwalszczyźnie, miejscami na wybrzeżu i terenach podgórskich od 18 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, a miejscami w południowej połowie kraju burze. Prognozowana wysokość opadów na krańcach południowych do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st.C do 14 st.C; chłodniej na Podlasiu i Suwalszczyźnie: 9 st.C oraz na Podhalu: 7 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, w czasie burz wiatr porywisty. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie oraz południowym wschodzie kraju także burze i tam prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a miejscami na Przedgórzu Sudeckim i Podkarpaciu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 25 st.C; chłodniej na Suwalszczyźnie, gdzieniegdzie na wybrzeżu oraz Podhalu od 18 st.C do 19 st.C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby, zmienny, po południu z przewagą północnego, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby, północny.

 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 21 st.C. Wiatr słaby, północny.

 

(PAP)