SE ujawnia szczegóły pozwu Bartłomieja Misiewicza przeciwko Patrykowi Vedze

SE ujawnia szczegóły pozwu Bartłomieja Misiewicza przeciwko Patrykowi Vedze
PAP

Przypomnijmy, w sprawie chodzi o film "Polityka", który już niedługo ma pojawić się na ekranach kin, a który to przedstawia polskich polityków, jak można się domyślać z zapowiedzi, w bardzo złym świetle.

 

Jeden z bohaterów produkcji, jak łatwo stwierdzić, jest inspirowany postacią byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiejem Misiewiczem. W filmie odnaleźć można m.in. wątki homoseksualnego romansu, narkotyków czy łapówkarstwa.

 

Powód (Bartłomiej Misiewicz – red.) zaprzecza jakoby zażywał narkotyki, otrzymywał łapówki, czy łączyły go relacje intymne z jego przełożonym, ówczesnym Ministrem Obrony Narodowej, czy jakimkolwiek innym mężczyzną. Scenarzysta, Reżyser i Producenci filmu „Polityka”, jak wynika z udostępnionych przez nich w mediach społecznościowych fragmentów filmu przedstawili osobę Powoda w sposób nie tylko nieprawdziwy, ale także wysoce krzywdzący i obraźliwy - czytamy w pozwie przygotowanym przez mec. Zbigniewa Krugera.

 

Powód tłumaczy też, że „doznał krzywdy, towarzyszył mu wstyd, zmieszanie, poczuł się poniżony i ośmieszony przez sposób przedstawienia jego osoby we fragmentach filmu”. „W szczególności wątek romansu homoseksualnego, wątek przyjmowania łapówek czy zażywania narkotyków dotknęły Powoda zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i poniżyły w oczach opinii publicznej i znajomych - napisano.

 

Źródło: SE.pl / Telewizja Superstacja