CBA kontroluje Urząd Miejski w Alwerni. Chodzi o zamówienia publiczne w gminie

CBA kontroluje Urząd Miejski w Alwerni. Chodzi o zamówienia publiczne w gminie
fot. cba.gov.pl

Inspektor ds. obsługi kancelaryjnej z Urzędu Miejskiego w Alwerni Beata Ścibor potwierdziła w piątek w rozmowie z PAP, że w urzędzie trwa kontrola CBA. "Obejmuje ona inwestycje realizowane przez gminę Alwernia w latach 2014-18" - podała.

 

Zaznaczyła, że w latach, których dotyczy kontrola CBA, burmistrzem był Tomasz Siemek - poprzednik obecnej szefowej miasta Beaty Nadziei-Szpili.

 

Ścibor zapewniła, że urząd współpracuje z kontrolerami z CBA. "Udzielamy odpowiedzi oraz dostarczamy dokumenty i materiały, o które zwracają się przedstawiciele CBA" - powiedziała PAP inspektor.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że agenci CBA skupią się na kontroli przetargów z lat 2015-18 na remont alei Jana Pawła II w Regulicach.

 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział w piątek PAP, że kontrolę Urzędu Miasta Alwerni prowadzą funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych krakowskiej delegatury CBA.

 

Kontrole CBA trwają trzy miesiące - w Alwerni powinna zakończyć się 2 października, ale zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef Biura może ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

 

O tym, że CBA od 2 lipca sprawdza urząd w Alwerni pisał "Przełom" - Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej. Według nieoficjalnych informacji tygodnika, CBA skontroluje przede wszystkim zamówienia do 30 tys. euro - przyznawane w trybie bezprzetargowym - z wolnej ręki.

 

"W tym przypadku w grę wchodzą najczęściej drobne roboty budowlane i prace porządkowe" - podał tygodnik, powołując się na swoje nieoficjalne informacje.

 

(PAP)