Co on zrobił? Ksiądz podczas chrztu prawie zabił dziecko! Szokujące nagranie [WIDEO]

Co on zrobił? Ksiądz podczas chrztu prawie zabił dziecko! Szokujące nagranie [WIDEO]
fot. print screen - YouTube

Jak podają rosyjskie media do sieci wyciekł film z chrztu w Gatczynie - mieście niedaleko Petersburga. Widzimy na nim, jak igumen - prawosławny duchowny szarpie, podczas chrztu i rzuca rocznym dzieckiem niemal jak workiem kartofli! Jego agresja i brutalność przerażają.

 

Oczywiście, tradycja podczas tego obrzędu wymaga by zanurzyć dziecko w wodzie, ale bez przesady, po co tyle agresji?

 

Jak wynika z nagrania, kapłan postanowił dokonać tego aktu za wszelką cenę. Jak widać na nagraniu, kapłan zanurza dziecko zbyt energicznie i z nieproporcjonalną siłą. Dziecko nie wie co się dzieje i głośno płacze.

Jak reaguje duchowny na płacz dziecka? Jeszcze energiczniej go szarpie, aż w końcu przy energicznym zanurzaniu w wodzie dziecko uderza głową o chrzcielnicę. Dla matki to za wiele, próbuje zabrać dziecko duchownemu, a ten nie chce dopuścić jej do dziecka!

Jak podaje agencja Ria Novosti, po tym skandalicznym zdarzeniu matka chłopca zawiadomiła policję i i przełożonych duchownego. Co więcej ksiądz nie miał sobie nic do zarzucenia...

 

"Mama chłopca pewnie po prostu nudzi się, ma dużo wolnego czasu i nie ma nic do roboty. Zdenerwowała się, choć nic strasznego się nie wydarzyło" – stwierdził igumen z Gatczyn.

 

Kto zatem był winny tej skandalicznej sytuacji? Duchowny za całe zdarzenie obarczył roczne dziecko, które jego zdaniem było zestresowane z powodu chrztu. Po prostu szkoda słów.

 

Igumen z Gatczyn po fali krytyki i oburzeniu społeczeństwa został odsunięty od obowiązków kapłańskich.

 

 

Źródło: Ria Novosti