Policja ostrzega przed informacjami o porwaniu dziewczynki. Kierują do niebezpiecznych stron!

Policja ostrzega przed informacjami o porwaniu dziewczynki. Kierują do niebezpiecznych stron!
Pixabay/kalhh
"Porwanie w centrum handlowym +Złote Tarasy+. Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem" - przed taką lub podobną informacją przestrzega stołeczna policja. Do wiadomości dołączony jest link mający po jego kliknięciu kierować na stronę internetową policji. Tymczasem użytkownik przenoszony jest na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować jego komputer lub telefon.

"Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl" - zwraca uwagę policja.

Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, w związku z tą sprawą powiedział PAP, że "dzisiaj niezwykle ważne jest to, by pamiętać, że chęć pomagania innym nie zwalnia nas z myślenia".

"Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej dotrze do wielu odbiorców" - zwrócił uwagę i dodał, że "niestety takie wiadomości to nic nowego". "Ta konkretna trafiła do nas w poniedziałek po południu. Zachęcam, by najpierw zwrócić uwagę na adresata, a przypadku obcej osoby być czujnym" - przypomniał.
 
PAP