Polska fantastyka na topie. Netflix robi serial na podstawie książki Dukaja. Producentem Bagiński

Polska fantastyka na topie. Netflix robi serial na podstawie książki Dukaja. Producentem Bagiński
fot. Netflix

No własnie, to nie będzie wierna ekranizacja, lecz serial "inspirowany", czyli rozwinięty zostanie zaledwie jeden z epizodów powieści. W produkcję obok Dukaja zaangażowany jest Tomasz Bagiński. 

 

Więcej o fabule serialu możemy przeczytać o serialu na oficjalnych stronach Netfliksa:

 

"Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. To historia o tym, jak zachować człowieczeństwo w obliczu kosmicznej katastrofy w świecie, w którym rozwój technologiczny doprowadził do zatarcia granicy pomiędzy człowiekiem a maszyną. W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę".

 

 

Trochę szczegółów dorzucił też Tomek Bagiński, który napisał na FB: 

"Co się stanie jak się weźmie kilka stron z gęstej jak gwiazda neutronowa książki Jacka Dukaja i rozpisze na serial?

Wymyślone w Polsce, dopieszczone w Stanach, napisane po angielsku, kręcone po francusku przez Belgijskich reżyserów w Bułgarii. Międzynarodowy projekt, bo i międzynarodowy temat. Słoneczna apokalipsa nie patrzy na narodowości, pochodzenie i status. Zabija wszystkich. Jedyna szansa ucieczki to podróż samolotem w noc!

Wielu ludziom zawdzięczam to, że się udało. Mamy świetnych aktorów, utalentowaną ekipę i showrunnera prosto z ekipy Narcos i Protectora".

 

(źr. netflix.com, facebook.com/grandfathersteel)