Maja FRYKOWSKA chce ODSZKODOWANIA po filmie Tarantino? Poznajcie jej argumenty

Maja FRYKOWSKA chce ODSZKODOWANIA po filmie Tarantino? Poznajcie jej argumenty
Nowaqowski/CC

Niestety Frykowska nie zagłębia się w rozmowie z Plejadą w szczegóły. "Pieniądze nie są dla mnie najważniejsze.", zapewnia i dodaje "Walczę o prawdę o zamordowanym dziadku". Jaka jest ta prawda? Być może niedługo się dowiemy, na przykład z nowej książki Mai... Należąca od 2011 roku do Kościoła Chwały wnuczka producenta filmowego napisała już "Pokonaj siebie" - coś pomiędzy autobiografią a psychologiczno-religijnym poradnikiem.

 

 

Frytka urodziła się w 1977 roku w Łodzi. Zyskała popularność udziałem w reality shows "Bar" i "Big Brother". Rozbierała się dla "Playboya", grała w serialach, była telewizyjną prezenterką, nagrywała płyty. Od końca 2012 roku mieszka w Zurychu. W 2014 wyszła za mąż, rok później urodziła córkę.

 

"Mój dziadek był przyjacielem Romana Polańskiego, otwartym, zdolnym filmowcem, przed którym w Hollywood otwierały się drzwi kariery. Jednak jego życie skończyło się przedwcześnie." - ubolewa celebrytka. Mimo krytyki filmu Tarantino, Frykowska dostrzega też jego plusy: "Może przywrócić o nim pamięć, bo wielu Polaków nawet nie zdawało sobie sprawy, że w willi Polańskiego przy Cielo Drive został zamordowany nasz rodak, mój dziadek Wojciech Frykowski."

 

 

Wojciech Frykowski pochodził z Łodzi, jego pierwszą żoną była modelka Ewa Maria Morelle, babka Mai. Następnie producent poślubił Agnieszkę Osiecką. Przyjaźnił się z Romanem Polańskim, a w Stanach marzył o karierze pisarza. Umawiał się z bliską przyjaciółką żony Polańskiego - z tego powodu znalazł się w kalifornijskiej willi polskiego reżysera, kiedy doszło do masakry. 

 

Film Tarantino opowiada o tym barwnym środowisku i rzezi, jakiej dopuściła się sekta Charlesa Mansona w 1969 roku, szlachtując ciężarną Sharon Tate, Frykowskiego, jego partnerkę oraz dwóch przyjaciół.

 

Czy Frykowska uważa, że jej dziadkowi poświęcono w "Pewnego razu... w Hollywood" za mało miejsca? Trudno stwierdzić. Na pewno zależy jej na spopularyzowaniu wiedzy o Wojciechu Frykowskim: "Cieszę się również, że w niedługim czasie poznamy bliżej jego postać w serialu >Osiecka<, którego premiera jest przewidziana na wiosnę 2020." - powiedziała Plejadzie.

 

Plejada.pl, Wikipedia