Wiadomo, jakiej NARODOWOŚCI byli ludzie zmarli w CIĘŻARÓWCE. Zginęli w straszny sposób

Wiadomo, jakiej NARODOWOŚCI byli ludzie zmarli w CIĘŻARÓWCE. Zginęli w straszny sposób
fot.PAP/EPA/Vickie Flores

31 mężczyzn i 8 kobiet. Nie wiadomo, jak długo przebywali w pojeździe. Nie wiadomo też, na którym etapie podróży z Belgii wsiedli do tira. Kontener z ciałami przypłynął do Wielkiej Brytanii promem. Ciężarówką kierował 25-letni obywatel Irlandii Północnej.

 

- W tej chwili nie mamy pojęcia, jak długo kontener pozostawał w Belgii, mogą to być godziny lub dni, po prostu nie wiemy - mówi Eric Van Duyse, rzecznik belgijskiej prokuratury federalnej. 

 


fot.PAP/EPA/Vickie Flores

 

Migranci przypuszczalnie zamarzli. Byli zamknięci w kontenerze chłodniczym co najmniej 15 godzin. Mogło tam być nawet -25 stopni C!

 

Kierowca tira jest podejrzany o masowe morderstwo. Policja z Wielkiej Brytanii przeszukała dwa domy w irlandzkim Co Armagh, gdzie mieszka mężczyzna.

 

Feralna ciężarówka należy do firmy zarejestrowanej w Bułgarii przez obywatelkę Irlandii. Pojazd marki Scania zarejestrowano w administracji drogowej w Warnie 19 czerwca 2017 roku, a dwa dni później opuścił on terytorium Bułgarii i od tego czasu tu nie wrócił. Ma bułgarską polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej.

 

Irlandzka firma dysponuje jeszcze dwiema ciężarówkami. Informacje na temat ciężarówki zostały przekazane brytyjskim służbom, z którymi Bułgaria ma dobrą współpracę. Premier Borisow podkreślił, że pojazd ma powiązanie z Bułgarią jedynie przez rejestrację sprzed 2,5 roku, a firma nie należy do obywatela bułgarskiego.

 

Wp.pl, PAP