Czarna seria na polskich drogach trwa! 90-latek ZGINĄŁ potrącony przez samochód na PRZEJŚCIU dla pieszych

Czarna seria na polskich drogach trwa! 90-latek ZGINĄŁ potrącony przez samochód na PRZEJŚCIU dla pieszych
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/StockSnap
Do wypadku doszło na ulicy Szopienickiej. Starszy pan został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Badanie trzeźwości kierowcy opla, który potrącił 90-latka, nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych, m.in. pod kątem obecności substancji narkotycznych.

W miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy podczas oględzin użyli m.in. skanera 3D, pomocnego w przygotowaniu dokumentacji związanej z tym zdarzeniem.

W przededniu dnia Wszystkich Świętych katowiccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. "W ciągu kilku następnych dni, ze względu na świąteczny weekend, ruch na drogach będzie dużo większy. Zwolnijmy i zwiększmy swoją czujność, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu" - powiedziała oficer prasowa katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka.

Zablokowanie ul. Szopienickiej spowodowało opóźnienia w kursowaniu kilku linii autobusowych w Katowicach oraz utrudnienia drogowe między dzielnicami Giszowiec i Nikiszowiec. Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicka policja. 
 
PAP