LEONARDO diCaprio i Greta THUNBERG razem! Połączyła ich wspólna pasja i misja

LEONARDO diCaprio i Greta THUNBERG razem! Połączyła ich wspólna pasja i misja
NASA/Goddard/Rebecca Roth/CC

Założona przez aktora fundacja Leonardo DiCaprio Foundation łoży ogromne środki na ratowanie ginących gatunków zwierząt. Sam gwiazdor jeździ tylko ekoautami, a jego dom jest przyjazny środowisku. Thunberg zainicjowała młodzieżowe protesty w obronie klimatu na całym świecie. Jego mowa skierowana do światowych przywódców stała się już kultowa. 44-letni gwiazdor spotkał się z nastolatką 1 listopada. 

 

"W historii ludzkości było niewiele momentów, kiedy pojedyncze głosy wybrzmiewały tak głośno w tak kluczowych i przełomowych momentach, ale GretaThunberg stała się liderem naszych czasów. Historia osądzi nas za to, co robimy dzisiaj, aby zagwarantować, że przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się tą samą nadającą się do życia planetą, którą najwyraźniej uznaliśmy za oczywistość." - napisał aktor w mediach społecznościowych.

 

"Mam nadzieję, że przesłanie Grety będzie pobudką dla światowych liderów wszędzie tam, gdzie czas bezczynności się skończył. To dzięki Grecie i młodym aktywistom z całego świata jestem optymistą co do przyszłości. Spotkanie z Gretą było dla mnie zaszczytem. Ona i ja zobowiązaliśmy się wspierać siebie nawzajem, mając nadzieję na lepszą przyszłość naszej planety." - dodał.

 

Eska pl