Niskie CIŚNIENIE odbiera Polakom chęć do życia! Ile TON waży wtedy powietrze? [Wideo]

Kiedy ciśnienie jest niskie, czujemy się jakbyśmy byli o co najmniej 40 kilo ciężsi. To dlatego, że słup powietrza nad nami jest aż o 40 ton cięższy! To własnie paskudny efekt niskiego ciśnienia - nic się nie chce i nawet ruszyć palcem w bucie ciężko. Mała, mocna kawa i coś słodkiego powinno pomóc. Szczególnie muszą uważać ci, którzy mają problemy z sercem. Skoki ciśnienia mogą być dla nich niebezpieczne - i nie mówimy już o złym samopoczuciu, ale o prawdziwym zagrożeniu zdrowia albo i życia.

 

Meteoropatia nie jest co prawda oficjalną jednostką chorobową, jednak lekarze wcale jej nie lekceważą. Pacjenci uskarżają się na uporczywe bóle głowy, mięśni, bóle reumatyczne, problemy z koncentracją, senność i wahania nastroju. Badania potwierdzają, że niskie ciśnienie może wywołać zaostrzenie bólów reumatycznych, głowy, zębów oraz dolnego odcinka kręgosłupa.

 

Naukowcy przekonują, że przyczyną wzrostu liczby meteoropatów jest współczesny styl życia - a szczególnie brak ruchu na świeżym powietrzu. Polacy nadal mają za mało kontaktu ze słońcem, naturalnym źródłem witaminy D. Ta ostatnia jest bardzo ważna dla naszego nastroju.

 

 

Superstacja 

 

Polacy ratują się przed wahaniami ciśnienia środkami przeciwbólowymi. Często te specyfiki są wręcz nadużywane. Lekarze radzą: – To nie jest rozwiązanie do stosowania na dłuższą metę. Ciągłe uśmierzanie bólu tabletkami nie jest rozsądnym rozwiązaniem.

 

Lepszym wyjściem są chociażby sensowne zmiany w diecie (produkty bogate w magnez - jak gorzka czekolada, kasze, warzywa strączkowe i wit. B6 - jak ryby, ziemniaki, orzechy czy banany), wysypianie się, ruch oraz... hartowanie - na przykład korzystanie z sauny bądź naprzemienne gorące i zimne prysznice.  

 

Superstacja, Dziennikzachodni.pl