Czterotonowa SŁONICA ma problemy ze wstawaniem. Na szczęście STRAŻACY pospieszyli jej z pomocą

Czterotonowa SŁONICA ma problemy ze wstawaniem. Na szczęście STRAŻACY pospieszyli jej z pomocą
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/joeclub_ake
Gdańskie ZOO w przesłanym PAP komunikacie przekazało, że wiekowa, czterotonowa słonica już drugi raz miała problemy ze wstaniem.

"Po przyjściu do pracy zaobserwowaliśmy, że słonica nie jest w sanie zgiąć prawej, tylnej nogi, na której leżała, a to skutecznie uniemożliwiało jej podniesienie się. Leżąc w ten sposób Katka zaczynała mieć problem z krążeniem i oddychaniem" - powiedział zacytowany w komunikacie lekarz weterynarii w gdańskim ZOO, dr n. wet. Mirosław Kalicki.

Do pomocy w podniesieniu zwierzęcia potrzebni byli strażacy. Jak przekazał PAP mł. bryg. Jacek Jakubczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, w akcji tej udział wzięło dziewięciu strażaków, a wykorzystali przy niej trzy pojazdy. Z ratownikami współpracowała grupa dwudziestu pracowników ZOO.

"ZOO nas poprosiło, wiedząc, że mamy specjalistyczne sprzęty. Użyliśmy poduszek pneumatycznych podłożonych pod bok słonic. Oczywiście, to wszystko było w asyście lekarzy, pracowników ZOO" - wyjaśnił.

Za pomocą poduszek udało się unieść słonicę do góry. Następnie za pomocą pasów postawiono ją na nogi. "Po dawce leków Katka czuje się dobrze i prawidłowo stawia zesztywniałą wcześniej nogę" - poinformowało gdańskie ZOO.
 
PAP