LINIA energetyczna niszczy zdrowie pani Ireny! Seniorka ma BIAŁACZKĘ [Wideo]

Ten dom miał być jej azylem, a przynosi 65-latce same problemy. Gdy starała się o pozwolenie na budowę, na działce stanęło 13 żelbetowych słupów i 3 linie z transformatorem. Chora twierdzi, że nikt nie pytał o zgodę właścicieli terenu.

 

"Mama prosiła, żeby chociaż w tym miejscu nie budowali, bo po to kupiła działkę, żeby wybudować dom. Oni to wykonali bez względu na protesty rodziców. Mam dokumenty, że to jest samowola budowlana." - opowiada córka kobiety.

 

Pani Irena jest emerytowaną nauczycielką. Po śmierci rodziców została w domu. Z upływem czasu stan techniczny linii średniego napięcia pogorszył się. Właściciel samowoli, PGE Dystrybucja, przysłał ekspertów.

 

"Panowie tu patrzyli, mierzyli. Ale w pewnym momencie są przerażeni. Ja mówię: Panowie, powiedzcie, co się dzieje. Padło, że uziemienie straszne, żebym uważała, bo w każdej chwili mogę być porażona." - wspomina pani Irena.

 

W 2016 roku w domu pani Ireny odbyło się spotkanie z przedstawicielem PGE na temat przebudowy sieci energetycznej. Urzędnik pokazał jej mapę z nowym projektem, zgodnie z którym przez skraj jej działki będzie przebiegała nowa linia elektryczna.

 

"Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zrobiło wszystko, co mogło na korzyść pani Ireny. Została wydana decyzja na rozbiórkę linii napowietrznej i budowę linii kablowej. Wydana decyzja obowiązuje 3 lata. Jeżeli prace w tym czasie się nie zaczną, traci ona moc." - mówi przedstawicielka starostwa.

 

"PGE nie chce tego rozebrać, nie chce budować nowej linii kablowej właśnie tam, w tej drodze, i żąda ode mnie, żebym to ja zrobiła, żebym ja poniosła koszty. Oni, owszem, zrobią, tylko że ja mam zapłacić." - twierdzi seniorka.

 

Firma PGE nie buduje nowej linii kablowej. Ma już ostateczną decyzję od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie na usunięcie nieprawidłowości w linii napowietrznej.

 

Sąd ocenia legalność budowy obecnej linii na działce pani Ireny trwa i dlatego kobieta nie zgadza się, aby PGE na nią weszła.